کابل افشان فشار قوی چیست ؟

کابل افشان فشار قوی چیست ؟

کابل افشان فشار قوی چیست ؟

کابل افشان فشار قوی چیست ؟ کابل افشان فشار قوی  تا حداکثر ولتاژ 170 کیلوولت تولید می شوند. کابلهای فشار قوی خانواده محصولات Dryrex از کابلهای Reka در Riihimäki تولید می شوند. آنها کابل های پلاستیکی هستند که با استفاده از پلی اتیلن متقاطع (XLPE) عایق بندی شده اند و فناوری عایق درجه یک را نشان می دهند. کابل های فشار قوی از آلومینیوم یا مس ساخته می شوند

انواع کابل افشان فشار قوی چیست ؟

انواع مختلف کابل های فشار قوی کاربردهای گوناگونی را تأمین می کنند. برخی از آنها برای ابزارها ، انتقال متناوب (AC) و جریان مستقیم (DC) و سیستم های احتراق بسیار مهم هستند. ایده وجود سیستم کابل برق فشار قوی جلوگیری از هرگونه تماس بین اشیا other دیگر یا موجودات زنده با یک هادی ولتاژ بالا است. علاوه بر این ، جریان نشتی آن باید به درستی کنترل و کنترل شود.

عایق کابل برق ولتاژ بالا باید تنظیم شود حتی در صورت افزایش ولتاژ بالا به دلیل تخلیه های الکتریکی تولید شده ازن در هوا. هر ترمینال و اتصال کابل باید یک لایه از یک محافظ فلزی روی عایق ، متصل به زمین داشته باشد. این سپر فلزی برای برابر سازی لایه تنش دی الکتریکی حاوی عایق استفاده می شود.

کاربرد کابل افشان فشار قوی چیست ؟

از کابل افشان فشار قوی بسیار بالا در انتقال و توزیع برق ، کابل کشی شبکه انتقال ملی ، ایستگاه های برق و شبکه های شهری استفاده می شود. در صورت لزوم ، کابلهای فشار قوی ما همچنین می توانند از پلاستیکهای مخصوص تولید شوند ، در حالی که دارای درجه آتش سوزی هستند ، همچنین می توانند در داخل و تونل ها نصب شوند.

استاندارد کابل فشار قوی

کابل افشان فشار قوی (High pressure cable sprayer) مطابق با استانداردهای مختلف انگلیس و بین المللی تولید می شوند. این استاندارد شامل کابل فشار قوی با استاندارد بریتانیا BS6622 و BS7835 است . استانداردهای IEC شامل IEC 60502-1 و IEC 60502-2 است؛ و همچنین از استاندارد های بین المللی می توان به N2XSY ، N2XS2Y ، N2XSEY ، NA2XSY وNA2XS2Y اشاره نمود.

ساختار کابل فشار قوی

د رکابل فشار قوی یا ولتاژ بالا به عنوان هر ولتاژ بیش از 1000 ولت تعریف می شود.

کابل های برق کمکی اغلب برای کار در دمای هادی 75C ، 90C و 105C طراحی شده اند. این دما با استاندارد ساخت و نوع عایق مشخص می شود.

اکنون که قدرت واقعی و فیزیکی ولتاژ بالا درک شده است ، به راحتی می توان عملکرد و ساختار آن را در نظر گرفت. هادی های فردی ولتاژ بالا را حمل می کنند و برای انتقال قدرت الکتریکی به یک کابل برق ولتاژ بالا نیاز دارند. یک کابل برق ولتاژ بالا معمولی به موارد زیر نیاز دارد:

  • یک هادی
  • عایق قابل استفاده برای زیر زمین و زیر آب
  • کابل و اتصالات برای اطمینان از اینکه فشار ولتاژ بالا کنترل می شود و منجر به خرابی عایق آن نمی شود

ویژگی های کابل فشار قوی چیست ؟

  • کابل های برق فشار قوی ماهیت خاصی دارند و با پانل های توزیع و توزیع خاص کار می کنند.
  • آنها اتاق های کنترل را قادر می سازند تا از طریق کنترل از راه دور یا دستی برای آزمایش سیستم های تأمین فردی تغییر و کنترل شوند.
  • ایستگاه های فرعی برای کابل برق فشار قوی می توانند ولتاژ را در توزیع آن در مناطق محلی کاهش دهند.
  • لایه های نیمه رسانا باید یکپارچه باشند و باید چند میکرومتر باشند. هرگونه شکافت یا فاصله بین همجوشی لایه ها و عایق بندی می تواند بسیار خطرناک باشد.

امیدواریم مطلب توضیح کابل افشان فشار قوی چیست ؟ برای شما مطلب مفید و کاربردی ای بوده باشد .  چنانچه در این زمینه سوال و یا نظری داشتید برای ما کامنت بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*