کابل فشار قوی

کابل فشارقوی برق متشکل از رشته‌های هادی‌هایی فلزی از جنس مس و یا آلومینیومی است که با عایق، پوشش محافظ و غلاف پوشانده شده است تا بتواند ولتاژ زیاد را تحمل کند و به‌آسانی جریان برق موردنیاز را در تأسیسات انتقال جریان الکتریکی مدنظر، انتقال دهد. به طور معمول این سطح ولتاژ از ۳۰ کیلوولت بالاتر است و در این نوع از کابل‌ها فرایند عایق‌کاری به طور دقیق و کامل انجام می‌شود و یک کابل فشارقوی دارای لایه‌های عایق، لایه نیمه‌رسانا و یک شیلد فلزی است. در مقایسه با خط انتقال هوایی، کابل فشارقوی به طور کامل عایق‌کاری می‌شود تا بتواند در ولتاژ موردنظر بتواند کارکرد خود را داشته باشد.

کابل‌های فشارقوی باتوجه‌به اینکه انواع مختلفی دارند در مواردی از جمله ابزارها و تأسیسات، سیستم‌های اشتعال، انتقال دادن جریان متناوب و جریان مستقیم به کار می‌روند. در حین استفاده از این کابل‌ها در موارد گفته شده عایق کابل می‌بایست پایدار و مستحکم باشد و با عبور یافتن جریان از کابل دچار آسیب ناشی از استرس ولتاژ بالا، گاز اوزون تولید شده در حین تخلیه الکتریکی در هوا و … نشود.

از طرفی سیستم و ساختار کابل می‌بایست به‌گونه‌ای باشد که از بروز خطرات ناشی از تماس هادی فشارقوی با سایر اشیا و انسان‌ها جلوگیری نماید و در واقع شار الکتریکی را کنترل نماید و از نشت آن جلوگیری کند. ترمینال‌ها و مفصل‌های کابل می‌بایست به نحوی طراحی شوند که ولتاژ بالا و استرس ناشی از این ولتاژها منجر به شکست و تخریب عایق نشود. از طرفی همان‌طور که بیشتر اشاره شد کابل‌های فشارقوی دو نوع دسته‌بندی دارند که در ادامه اقدام به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

کابل فشار قوی

جهت مشاهده با کیفیت ترین کابل مفتولی و اطلاع از قیمت آن کلیک کنید.

انواع کابل فشار قوی

کابل های‌فشار قوی دارای انواع مختلفی هستند که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کابل‌فشار قوی معمولی

این نوع کابل از پرکاربردترین انواع کابل‌فشار قوی هستند و دارای ولتاژ اسمی، ۷۲. ۵، ۱۲۳، ۱۴۶ و ۱۷۰ بوده و سطح مقطع‌شان تا ۱۶۰۰ میلی‌متر می‌رسد. به صورت تک رشته تولید می‌شوند.

کابل فشار‌قوی سرب دار و زره‌دار

دارای غلاف از جنس سرب است و یک غلاف از جنس پی وی سی دارد. این کابل بسیار مقاوم است و به صورت تک شاخه و پنج شاخه در دسترس است.

کابل فشار‌قوی زره دار

دارای غلاف جدا‌کننده پی وی سی هستند و در برابر اشعه ماوراء بنفش و جانوران مقاوم بوده و ضد مواد شیمیایی است.

کابل فشار قوی سه فاز

همان گونه که از نام این کابل پیداست برای برق سه فاز استفاده می‌شوند. این کابل در مکان‌هایی که به جریان برق بیشتری احتیاج است یعنی در فشارهای بالا، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال از جمله کاربردهای آن می‌توان به استارت دستگاه کارخانجات، مجتمع‌های بزرگ، الکتروموتورها و پمپ‌ها اشاره کرد. از آن جایی که کابل فشار قوی سه فاز به جهت انتقار جریان برق با ولتاژ بالا استفاده می‌شود، آن را به دو صورت انتقال هوایی و دفنی به کار می‌برند.

زمانی که این مدل کابل در دسترس باشد و آسیب ببیند (پوسیدگی بافت کابل) قطعا خطرات جبران ناپذیری گریبان کاربر را می‌چسبد. هادی این مدل کابل‌ها بیشتر از مس و آلومینیوم ساخته می‌شود که تک الی پنج رشته خواهند بود.

توجه کنید که در نیروگاه‌های تولید برق و یا صنعت هم از این کابل کاربرد دارد. اصولا عایق حرارتی این کابل بسیار قوی دارد که در ولتاژهای بالا سوخته یا آسیبی نمی‌بیند. این کابل سه فاز نسبت به دو کابل فشار ضعیف و متوسط دارای ساختاری محکم‌تر و وزنی بسیار زیادتر است.

بیشتر کارخانه‌ها و شرکت‌ها در حال رقابت هستند و محصولات متنوع خود را روانه بازار می‌کنند که برخی قیمت مناسب و برخی هم کیفیت مناسبی برای آن‌ها در نظر گرفته‌اند. می‌توانید برای اطلاع از قیمت کابل فشار قوی سه فاز  به فروشگاه اینترنتی سیم و کابل نوید مراجعه کنید. در این فروشگاه قیمت‌های بسیار رقابتی به همراه کیفیتی عالی برای کابل‌های فشار قوی نوع سه فاز در نظر گرفته شده است.

کابل فشار قوی گازی

کابل فشار قوی گازی دارای انواع مختلف زیر است:
» کابل گازی با فشار داخلی در غلاف آلومینومی: این کابل به صورت یک رشته و چند رشته است. فشار این کابل توسط فشار سنج کنترل می‌شود و استقامت الکتریکی بالایی دارد. بین سیم‌ها و غلاف آلومینیومی توسط گاز ازت پر می‌شود.

» کابل گازی با فشار داخلی در لوله فولادی: این نوع کابل دارای عایق کاغذی متالیزه است و پس از عایق رشته‌ها به هم تابیده می‌شوند و با زره فولادی نازک و باریک پوشیده می‌شود. در نهایت داخل لوله فولادی قرار می‌گیرد و با گاز ازت پر‌ می‌شوند.

» کابل گازی با فشار خارجی در لوله فولادی: دارای سه رشته سیم عایق است و فضای داخلی آن با مواد پر‌کننده پر می‌شود و در نهایت روی آن باند پیچی می‌شود و سر انجام زره فولادی روی آن کشیده می‌شود. در نهایت داخل لوله فولادی قرار می‌گیرد. پس از مونتاژ این لوله‌های فولادی را با گاز ازت با فشار زیاد پر می‌کنند.

انواع کابل فشار قوی

کابل فشار قوی آلومینیومی

شاید از نام این کابل پی ببرید که برای ساخت هادی آن از فلز آلومینیوم استفاده شده است. این کابل آلومینیومی برای ولتاژهای بیشتر از 30 کیلو ولت (KV) استفاده می‌شود. ساختار این کابل به صورتی است که در مقابل جانوران موذی، اشعه ماورا بنفش و هیدروکربن‌ها و… از مقاومت مثال زدنی برخودار است. کابل تک رشته و با آرمور نواری این کابل هم تولید می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها 230، 132، 63 الی 66 کیلو ولت خواهد بود.

سطح مقطع در نظر گرفته شده برای کابل آلومینیوم فشار قوی از 1*185 الی 1*1600 میلی‌متر مربع خواهد بود. البته با توجه به نیاز و سفارش مشتری هم می‌توان که سطح مقطع‌های بیشتری را تولید کنند. گفتنی است که این مدل کابل‌ها برای تامین برق پروژه‌های مختلف، توزیع و انتقال برق توسط خطوط عمومی و اختصاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با توجه به افزایش قیمتی که در فلز مس دیده می‌شود، قیمت آلومینیوم برای کاربردهای متنوع بسیار مقرون به صرفه واقع می‌شود. یعنی اگر هادی این کابل‌های فشار قوی از آلومینیوم باشد قطعا هزینه نهایی پروژه بسیار کمتر می‌شود. چون آلومینیوم فلزی است که رسانایی کمتری دارد به همین دلیل قیمت کمتری هم نسبت به مس دارد. البته ویژگی مثبت دیگری که در این کابل‌ها دیده می‌شود این است که وزن کمتری از نمونه‌های مسی دارند و کار کردن با آن‌ها راحت‌تر است.

کابل‌های قدرتی که تولید می‌شوند معمولا هادی نیمه افشانی دارند و البته کابل‌های خودنگهدار آلومینیومی هم هستند که با ولتاژی حدود 20 کیلو ولت (KV) روانه بازار می‌شوند.

کابل فشارقوی روغنی

کابل‌های روغنی فشارقوی خود دارای دو دسته‌بندی کابل روغنی با فشار کم و کابل روغنی با فشار زیاد است.

کابل روغنی با فشار کم

هادی‌های فلزی موجود در کابل فشارقوی برای ایزوله شدن نیاز دارند با کاغذ عایق پوشانده شوند و سپس کاغذ عایق به روغنی رقیق آغشته گردد. به هنگام گرم‌شدن کابل، روغن اضافی که وجود دارد از مجرای طولی کابل وارد ظرفی می‌شود که با نام ظرف انبساطی شناخته می‌شود. این ظرف در انتهای کابل قرار دارد و همچنین دارای بالشتک‌های هوایی است که با ورود روغن به داخل ظرف، این بالشتک‌ها جمع می‌شوند و در نتیجه فشار روغن در داخل ظرف انبساط بالا می‌رود و تا زمانی این روغن در منبع باقی می‌ماند که فشار داخلی کابل و ظرف با هم برابر باشند. پس از آنکه کابل خنک شد، روغن از ظرف انبساط به داخل کابل جریان می‌یابد که ناشی اختلاف فشار است که در حقیقت در داخل ظرف فشار روغن بیشتر و با خنک شدن کابل فشار داخل کابل کم می‌شود و در نتیجه روغن به سمت داخل کابل جریان می‌یابد. در واقع این عبور و مرور به طور دائمی انجام می‌شود که ناشی از گرم و سرد شدن کابل است و در نتیجه از بروز فضای خالی در کابل با این کار جلوگیری می‌نماید. استقامت الکتریکی کابل روغن در مقایسه با کابل کم روغن ۲ الی ۳ برابر بیشتر است.

کابل روغنی با فشار زیاد

برای اینکه هادی‌های موجود در کابل روغنی فشارقوی بتوانند به‌راحتی ایزوله شوند در روش کابل روغنی با فشار زیاد هر یک از رشته‌های سیم با کاغذ آغشته به روغن غلیظ پوشانده می‌شود و در واقع ایزوله می‌شود و باندپیچی می‌گردد. پس از این مرحله برای جلوگیری از خروج روغن و ورود رطوبت می‌بایست هر یک از این کلاف‌ها با نوار مسی و نوار نایلونی محکم بانداژ شود. توجه شود برای اینکه فرایند قراردادن کابل در داخل لوله بدون هیچ مشکل و آسیب به کابل امکان‌پذیر باشد، کابل با یک نوار فلزی غیر مغناطیسی پیچیده می‌شود و پس از مونتاژ، با استفاده از دستگاه‌های خاص هوای داخل لوله فولادی تخلیة شود و با روغن رقیق به فشار ۱۶ کیلوپاسکال برای هر سانتی‌متر مربع پر می‌شود.

ساختار کابل روغنی با فشار زیاد به این صورت است که با گرم‌شدن کابل در اثر بارگیری، روغن درون لوله منبسط می‌شود و فشار روغن بالا می‌رود و زمانی که فشار روغن به مقدار معین رسید، دریچه مربوط به سوپاپ فشارسنج باز می‌گردد و روغن کابل تا موقعی که فشار داخل لوله مجدداً به حد مجاز نرسد، به سمت منبع انبساط جریان نمی‌یابد. پس از سرد شدن کابل، روغن توسط یک پمپ به‌صورت خودکار به درون کابل پمپاژ می‌گردد.

برای اینکه فشار کابل تنظیم شود دستگاه‌های مختلفی از جمله فشارسنج، پمپ و سوپاپ وجود دارد و می‌بایست بیان کرد که سوپاپ به طور دوبل در شبکه کابل استفاده می‌شود تا در صورت خراب‌شدن یکی از وسایل، قطعه یدک بتواند وظیفه را به‌درستی انجام دهد. به طور عمده از کابل برق روغنی با فشار زیاد در مکان‌هایی استفاده می‌شود که تحت کشش و فشار قرار می‌گیرند برای مثال داخل معادن و جاهایی که زمین دارای لغزش خفیف است.

کابل فشار قوی مسی

هادی این کابل از فلز مس است که رسانایی فوق العاده‌ای دارد به همین علت هر سیم و کابلی که وظیفه انتقال جریان برق را بر عهده داشته باشد از فلز مس به عنوان هادی استفاده می‌کند. هادی مسی کابل فشار قوی به مراتب قیمتی بیشتر از کابل آلومینیومی فشار قوی دارد. البته ناگفته نماند که قیمت نهایی این کابل به درصد و خلوص مس استفاده شده در کابل بستگی دارد. عایق استفاده شده برای این کابل‌ها XLPE است که کابل را از عوامل محیطی مختلفی در امان نگه می‌دارد. این عایق یکی از گران‌ترین عایق‌ها است چون که مشخصات فنی منحصر به فردی دارد و استحکام کابل را در شرایط متفاوت تضمین می‌کند.     

انعطاف پذیری این کابل مناسب است و در برابر فشار و پارگی از مقاومت خوبی برخوردار خواهد بود. این کابل در عرصه‌های مختلف حضوری پر رنگ دارد. به همین دلیل نمی‌توان که کاربرد آن را در انتقال ولتاژ بالای به صورت زیرزمینی، کاربردهای صنعتی و اتصال فیبر نوری خلاصه کرد. اگر چه همین موارد هم مقاومت خوب این کابل‌ها را به رخ می‌کشند. ولی از آن‌ها روی دکل‌های بزرگ بین شهری، دستگاه‌های صنعتی و شبکه‌های توزیع برق شهری و صنعتی و… هم استفاده می‌کنند.

شاید قیمت این کابل‌ها بیشتر از سایر هادی‌ها باشد اما قطعا ساختار و عملکرد فوق العاده‌ای دارند که نمی‌توان نسبت به آن‌ها به سادگی گذشت. در همه موارد کیفیت ساخت و عملکرد مناسب حرف اول را می‌زند پس نباید کیفیت را فدای قیمت کنید، حتی الامکان برای کاربردهای ویژه از این کابل استفاده کنید. در این صورت است که عملکرد مناسبی از آن‌ها مشاهده می‌شود و در شرایط مختلف به کمک شما می‌آیند.

کابل فشارقوی زمینی

کابل ۲۳۰ کیلوولت یا به طور کامل (۲۴۵.۱۳۳/۲۳۰ KV به‌منظور نصب در خطوط زمینی برق فشارقوی طراحی می‌گردد. این کابل با هادی مسی یا آلومینیومی، توانایی بالایی در انتقال توان الکتریکی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق دارد. شهرهای پرجمعیت امروزی نیازمند مقادیر قابل‌توجهی انرژی الکتریکی هستند. برای تأمین برق موردنیاز آن‌ها، نیاز به خطوط انتقال نیرو با ظرفیت‌های بیشتر از پیش است. کابل‌های زیرزمینی در کنار خطوط هوایی انتقال برق، بدین منظور استفاده می‌شوند. عبور شبکه انتقال برق از درون شهر یا گذر از دریا، ما را به‌سوی طراحی و تولید کابل‌هایی با سطوح ولتاژی بالا سوق می‌دهد.

سیم و کابل نوید عرضه کننده بهترین سیم و کابل‌ در تهران

کاربرد کابل فشار قوی

کاربرد کابل فشار قوی بسیار گسترده است و شامل موارد بسیاری می‌شود و از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
» لوله‌های موج در حال حرکت (TWT)
»‌ منابع تغذیه و روتر‌ها
» مسیریابی با ولتاژ بالا
» ماهواره ارتباطات اروپا (ECS)
» ماهواره سنجش از دور اروپا (ERS)
» ماهواره‌های هات برد
» ارتباطات ماهواره‌ای Intelsat
» ماهواره‌های RADARSAT
» منتقل کردن ولتاژ بالا در زیرزمین
» متصل کردن فیبر نوری
»‌ بر روی دکل‌های بزرگ و بین شهری
» کاربرد‌های صنعتی

کابل فشار قوی گازی

⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

مشاهده محصولات سیم و کابل نگین در فروشگاه سیم و کابل نوید

⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

ویژگی کابل فشار قوی

» کابل‌های برق فشار قوی ماهیت خاصی دارند و با پانل‌های توزیع و توزیع خاص کار می‌کنند.

» آن‌ها اتاق‌های کنترل را قادر می‌سازند تا از طریق کنترل از راه دور یا دستی برای آزمایش سیستم‌های تأمین فردی تغییر و کنترل شوند.

» ایستگاه‌های فرعی برای کابل برق فشار قوی می‌توانند ولتاژ را در توزیع آن در مناطق محلی کاهش دهند.

» لایه‌های نیمه‌رسانا باید بدون درز باشد و درز باید چند میکرومتر باشد.  هرگونه شکافت یا فاصله بین لایه‌ها و عایق‌بندی می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

استاندارد کابل فشار قوی

کابل‌های‌فشار قوی دارای استانداردهای ملی و بین المللی زیر هستند:

IEC ۶۰۸۴۰؛ CENELEC HD ۶۳۲

IEC ۶۰۸۴۰؛ CENELEC HD ۶۳۲

طول کابل فشار قوی

طول کابل فشارقوی  (high voltage cable)  با توجه به نیاز مشخص می‌شود و اغلب متناسب با پروژه انتخاب می‌شود. طول کابل فشارقوی از یک متر تا چند صد متر تخمین زده می‌شود و کابل‌ها نسبتاً کوتاه در دستگاه‌های صنعتی استفاده می‌شود. طول کابل‌های زیر دریایی نیز به ۶۰۰ کیلومتر و ۷۰۰ مگاوات ظرفیت می‌رسد.

 

کیفیت کابل فشار قوی

کیفیت کابل فشارقوی بستگی به نوع برند و نحوه ساخت آن دارد. معمولاً برندهای معتبر کابل‌فشار قوی با کیفیت تولید می‌کند و برای موارد مختلف قابل استفاده هستند. کابل فشارقوی با کیفیت دارای ساختاری با دوام هستند. جهت تهیه و خرید انواع کابل فشار قوی اورجینال و با کیفیت می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

سایز کابل فشار قوی

مثل تمام کابل‌های تولید شده دیگر، کابل فشار قوی هم در سایزهای مختلفی تولید می‌شوند. این سایز بندی مختلف در قیمت نهایی آن‌ها بی تاثیر نیست. در واقع هر سایزی قیمتی دارد و قطعا ویژگی‌های فنی متفاوتی هم در آن‌ها نهفته است.

برای مثال کابل‌های افشان سایزهای مختلفی دارند یعنی سایز آن‌ها از 1*16 شروع می‌شوند و تا 5*50 ادامه دارد. البته که تمام مدل‌های مختلف این گونه هستند و هر مدلی در سایزهای مختلف با قیمت متفاوتی تولید می‌شوند. در حقیقت سایز کابل فشار قوی یکی از پارامترهایی است که در هزینه نهایی آن‌ها موثر واقع می‌شود. سایزهای بزرگ‌تر دارای قیمت بیشتری هستند چرا که میزان مس یا مواد اولیه استفاده شده در آن‌ها بیشتر است و طبیعتا وزن بیشتری هم دارند. اما کابل‌هایی که سایز کوچک‌تری دارند عکس این مسئله را شامل می‌شوند، به همین دلیل قیمت آن‌ها کمتر است.

پس در هنگام خرید این کابل‌ها لازم است بدانید چه سایزی می‌خواهید و برای چه شرایطی می‌خواهید از آن‌ها بهره‌مند شوید. پیشنهاد می‌کنیم به فروشگاه اینترنتی سیم و کابل نوید مراجعه کنید و سایزهای مختلف را با قیمت مناسب تهیه و خریداری کنید. این فروشگاه اینترنتی بهترین برندهای داخلی و خارجی را در زیر مجموعه خود دارد و با توجه به نیاز مشتری راهنمایی‌های لازم را هم ارائه می‌دهد. با خرید از این فروشگاه می‌توانید که در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

جهت مشاهده قیمت سیم و کابل‌ها به لیست قیمت سیم و کابل نوید مراجعه نمایید.

ساختمان کابل فشار قوی

ساختار کابل فشار قوی

ساختار کابل فشار قوی به صورت زیر است:
» یک هادی
عایقی که می‌تواند برای زیر زمین و زیر آب استفاده شود.
» کابل و اتصالات برای اطمینان از اینکه فشار ولتاژ بالا کنترل می‌شود و منجر به خراب شدن عایق آن نمی‌شود.
انواع مختلف کابل‌های فشار قوی کاربرد‌های گوناگونی را تأمین می‌کنند. برخی از آن‌ها برای ابزار‌ها، انتقال متناوب (AC) و جریان مستقیم (DC) و سیستم‌های احتراق بسیار مهم هستند. ‌ایده وجود سیستم کابل برق ولتاژ بالا جلوگیری از هرگونه تماس بین‌اشیا دیگر یا موجودات زنده با هادی ولتاژ بالا است. علاوه بر این، جریان نشتی آن باید به درستی کنترل و کنترل شود.
»‌ عایق کابل برق ولتاژ بالا باید تنظیم شود

حتی در هنگام افزایش ولتاژ بالا به دلیل تخلیه‌های الکتریکی تولید شده ازن در هوا. هر ترمینال و اتصال کابل باید یک لایه از یک محافظ فلزی روی عایق، متصل به زمین داشته باشد. از این سپر فلزی برای برابر‌سازی لایه تنش دی الکتریکی استفاده می‌شود که حاوی عایق است.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات سیم و کابل فشار قوی با ما در تماس باشید  0216617236809126352657

مراحل ساخت انواع کابل فشار قوی

مراحل ساخت کابل‌فشار قوی بستگی به نوع متفاوت است و به صورت زیر است:

» تک رشته بدون زره
» نازک نمودن مفتول به قطر دلخواه
» آنیل کردن سیم
»‌تابیدن رشته‌های نازک
» اکسترود نمودن لایه‌های نیمه‌هادی
» تابیدن نوار نیمه‌هادی
» اکسترود کردن روکش پی وی سی
» ریوایند
» تست الکتریکی
» بسته بندی و سر کابل زنی
» تک رشته زره دار، زره مفتولی

» نازک کردن مفتول
»‌آنیل کردن سیم نازک
» تابیدن رشته‌ها
»‌ اکسترود کردن
» تابیدن نوار نیمه هادی بیرونی
‌» اکسترود لایه بدینگ
»‌تابیدن مفتول آلومینیوم
»‌ اکسترود پی وی سی
» ریوایند
» تست الکتریکی
» سرکابل زنی
» حمل به انبار

مراحل ساخت انواع کابل فشار قوی

مفصل بندی کابل فشار قوی

مفصل‌بندی کابل برق فشار قوی به معنای اتصال کابل‌ها به شیوه‌های خاص است. مفصل‌بندی کابل فشار قوی برای تغذیه الکتروپمپ استفاده می‌شود و در استخراج آب کمک می‌کند. مفصل‌بندی از سه طریق انجام می‌شود که شامل موارد زیر است:

» مفصل‌بندی به روش آپارات: به روش آپارات روشی سنتی است و از قدیمی‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود و نیاز است مقدار خاصی از روکش سیم را جدا نموده و سیم آماده‌ی موف زدن است. در این روش مفصل‌بندی آب نمی‌شود و آب به داخل مفاصل نفوذ می‌کند.


» مفصل‌بندی با مفصل حرارتی: در این روش نیاز به کابل‌های سه رشته و یک ترموفیت سایز بزرگ و سه ترموفیت با سایز کوچک است و سه عدد موف نیاز است. مقدار بیشتری از کابل از پوشش جدا می‌شود و با اندکی حرارت فیت‌ها به موف‌ها در سر سیم متصل شده و پرس می‌شوند.


» مفصل‌بندی با مفصل رزینی: در این روش پس از اتصال سیم با موف محل اتصال داخل قاب طلق قرار می‌گیرد. از قطعات جدا‌کننده فاز برای یک فاصله امن بین کابل‌ها و جلوگیری از نشتی استفاده می‌شود.

به‌روز رسانی در تاریخ 1401/08/29